Únor 2012Víme, jak zhubla Vanessa Hudgens? Inspiruj se

27. února 2012 v 10:11 Vanessa-News

Být hollywoodskou herečkou neznamená, že všechno jde jako po másle. Úspěšná mladá herečka kompenzuje lásku k čokoládě tvrdým cvičením.

Hvězda tmavovlásky Vanessy Hudgens (23) stoupá od role Gabrielly v úspěšném filmu High School Musical. Kromě nesporného talentu jí v tom pomáhá i rozkošná tvář a super postava.


S přísnou dietou bys ale u Vanessy neuspěla. I když se snaží o zdravé hubnutí, potrpí si na sladké a dá si ho kdykoliv. Je vyložený čokoholiků a při natáčení High School Musical měla věčně ústa od čokolády. Z oblíbených diet nejdříve herečka zkoušela zónovou s vyváženým poměrem bílkovin (30 procent), tuků (30 procent) a sacharidů (40 procent). Hlavní chod jejího jídelníčku obsahoval maximálně 500 kalorií, svačina pak pouze 100 kalorií. Teď ale Vanessa přešla na hubnutí kontrolou velikosti porcí. Jí šestkrát denně, ale opravdu malé množství.
Na plakátu ke svému nedávnému filmu Sucker Punch vypadá herečka skutečně úchvatně. Ale dostat se do takové formy ji stálo hodně potu i slz. Příprava začala třemi hodinami bojových umění a hodinou nejintenzivnějšího fitness cvičení. Trenér nemilosrdně posouval její limity. Kondičku a sexy křivky si pak samozřejmě Vanessa nemohla vynachválit.
Začni už správnou snídaníBez snídaně nemůže zdravé hubnutí fungovat, to je jasná věc. Ale proč je tak důležité, co si ráno dáš? Jen málokdo ví, že při každém jídle vzniká v těle tzv. specifický dynamický účinek stravy (SDU). Ten udává množství energie, kterou tělo vynaloží na zpracování potravy. Nejmenší práci dá tělu zpracovat tuky, pak sacharidy a následně bílkoviny, které mají nejvyšší SDU. To znamená, že z přijaté energie bílkovin tělo ztrácí 25 procent jen samotným zpracováním. Pokud si dáš k snídani jednu porci cereálií s obsahem celozrnné složky, a k nim mléčný produkt (bílý jogurt a podobně), spálí tělo při trávení jednotlivých živin až 151 kJ! Na zpracování chleba s máslem vydá jen 58 kJ, takže je tu rázem hned po ránu rozdíl téměř 100 kJ, které pak musíš zlikvidovat vlastní snahou. Z toho vyplývá, že hubnutí nemusí vždy bolet. Stačí jíst kvalitněji, pak bude současně i tvé tělo spalovat efektivněji, a tobě to přinese úbytek váhy velmi příjemnou cestou. Jen díky němu můžeš během roku zhubnout až 3 kg.